Ana Sayfa - Kangal Forum

Tam Versiyon: Köpeğin ortalama yaşı kaçtır?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sa Dostlar;

Benim bir kaç sorum var. ilk sorum; köpeğin yaşı dişlerinden anlaşılır denir sizce ortalama yaşı nedir? resimden anlayabilir miyiz.

İkinci sorum, 1.5 aydır köydeyim ve sokağa atılmış bir akbaşa bakıyorum. Çok ilgi gösterdim köpek toparlandı. Nereye gitsem(arabayla,yürüyerek) sürekli benimle geliyor. Köpeği şehre götürmeyi düşünüyorum 300 metrekare bahçem var köpek uyum sağlar mı şüpheliyim. Hiç tasma görmemiş bende bağlamak istemiyorum etrafımda mera. köpek yabancılık çekip kaçar mı?


[Resim: ak0677_73584391.jpg]
Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. Genel olarak söylenen köpeğin dişleri sararmamışsa genç demektir. Ancak yaşlı yada genç olması sadece dişlerden değil köpeğin genel görünüşünden tahmin edilebilir. Ama tam yaşını bilmek zor.
Sahibi yoksa götür bahçende bak. Hayvan gün görsün, karnı doysun, sende köpek sahibi ol ve aynı zamanda hayır işlemiş olursun.
Köpek bahçeye değil sana alışır. Seni sahibi olarak bellerse nereye gitsen gelir ve bir yere ayrılmaz. Yani köpeğe göre mevzu yer değil ailedir.
Dişlerde herhangi bir sararma yok. Sahipsiz köpek kendi bölgesinden ayırmak istemedim ama götüreceğim. Son güncel fotosu bu, belki bununla ortalama bir şey söylenebilir.

[Resim: 8Q0PyA.jpg]
Kangal severler, konu günceldir. Yok mu yorum yapabilecek??
genc hayvan 2-2,5 yas civarıdır belki daha genc de olabilir
3 civarı düşündük biz
2,buçuk üç arası
Sayfalar: 1 2