Ana Sayfa - TR Kangal Forum
kangal dedikleri bumu))) - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Sizin Köpekleriniz (https://www.trkangal.com/forum-sizin-kopekleriniz-73.html)
+--- Konu Başlığı: kangal dedikleri bumu))) (/konu-kangal-dedikleri-bumu-7585.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

RE: kangal dedikleri bumu))) - goyathlay - 21-11-2010

(21-11-2010, Saat:05:16)burakgediz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-11-2010, Saat:01:13)mimkemal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiçbiri saf değil. Köylünün eniklerini 150 tl karşılığı alır 1500 e satar , enikleri sorsan kendi üretimidir. Hele Türkiye'nin gururu dediği köpek tam bir komedi Smile

Nereden biliyorsun arkadaşım hepsinin kırma olduğunu. Madımak'ın sahibinin nette resimlerini sergilemediği saf kanlar var belki elinde. Onları gördün mü?
Kulaktan dolma bilgilerle burda o kurumu eleştirmek olmaz. Köylünün eniklerini 150 tl. ye alırken sen yanında mıydın? Ya da 1500 tl. ye satarken yanında mıydın?
cok haklısınız arkadasım.nette sergiledikleri arasında da safkanlar var.ustelik komik dedigi kopek haydut da cok guzel.kopekler bakımlı ve besili.cogu safkan.koylulerden alıyosa ve satıyosa ne var bunda.koylulerin elinde de safkanlar olamaz mı.dogal seleksiyon ırkı olan kangallar elde edilmis sabitlenmis ırklar gibi birbirinin kopyası olmaz.bunu soyleyen de onur kanlıdır ben degilim.bana kangal gorup gormedigimi soruyor.bu soru da gercekten komik.elbette dısarıdan kopek de alacak.hep akraba ciftlesmesi mi yaptıracak kopeklerine.yanındaymıs ise neden o zattın yuzune elestiride bulunmamıs.o zaman belki o zat da dogrusunu bu arkadastan ogrenir ve varsa hatası vaz gecerdiSmile

bana safkan kangal gorup gormedigimi soruyor.benim memleket hayvancılık memeleketi,nedense gormedim.Smilebizim oralarda buyuk boguslar olur,denizli ve ilceleri usak ve ilceleri afyon ve ilceleri.nedense gormedim.Smileyoruk kopegi de gordum besledim de.akbas ve yoruk kopeklerinin arasında buyudum gormedimSmile.hatta kopek isi ile ugrasan ve hayvancılık yapan akrabalarım da var arkadaslarım da.traji komik olan arkadas onur kanlının kangal dedigine kangal degil diye yazıyo,madımaktakiler hepsi kırmaymıs.yukardaki resimle madımaktakileri baglantılayıp bana traji komik diyen arkadasım bi bak burada resmi olanla madımaktakilerin ne benzerligi var.guya ben buna kangal demezken oradakilere nasıl kangal dermisim trajikomikmis.trajikomik olan ben sahtekar olan madımak,arkadas super analizler yapıyor.benim sen cocukken cok sivaslı arkadaslarım oldu kardesim.sagolsunlar senin yine begenmeyecegin camur atacagın traji komik bulup bi aglayıp bi gulecegin, o kisilerin kopeklerini gorme fırsatım oldu.neyse,eminim sen cok daha iyisini bilrsin.kusura bakma artık.

RE: kangal dedikleri bumu))) - sonar38 - 22-11-2010

kardeş ben bu işin ne ticaretini yapıyorum nede tanıdıklarımdır fakat şu anda piyasadaki çiftliklerin yüzde 99 da kırma köpek dolu.girin sitelerine bakın damızlıklarına bakın.eğri oturup doğru konuşmak lazım olan burda başta bu saf ırkımız olan kangala ve bunları kangal diye alıp 3-4 yıl büyütüp sonrada baksaki dudakları sarkık kafa çıkıntılı kılçık gibi kuyruklu yüzde yüz melez bir köpek.olan vatandaşa oluyor 3-5 kişi para kazanacağım diye milleti kandırmaya kimsenin hakkı yok.madımak çiftliği olsun onur kanlı olsun kim olursa olsun girin bir bakın saf dediklerine damızlıklarına.saf kangalda bulmak istiyorsan gideceksin kayseriye, pınarbaşıya uzunyaylaya kendin bakacaksın köylere hayvancılık yapanlara alacaksın.bu işin ticaretini yapanlar artık işi tamamen paraya dökmüşler.ha köpek güzeldir ona bişey diyemem ama saf değildir.ayrıca malaklı köpeklerimizde süper hayvanlar onların ırkını neden bozuyoruz?neyi eksik bu hayvanların yahu zaten benzer ırklar bunlar.

RE: kangal dedikleri bumu))) - goyathlay - 22-11-2010

kopeklere baktım ben sonar bey.melezleme konusunda haklısınız.malaklı da kangal da ayrı ayrı guzeller ve iki ırka da yazık oluyor.ben zaten oralardaki hepsi saftır demedim.sizinle hemfikirim.
yoruk kopekleri de pek kalmadı.zaten ciftlikte kafeste yetisen hayvan dogal olarak fizyolojik degisim gecirir.dogasına aykırı yasadıkları icin.1990 larda gordugum kangalları artık goremiyorum.bizim oralarda yoruk ve akbas da pek kalmadı.olanlar da kırma.fakat kanımca bahsini ettigim ciftliklerde safkanlar da var.selamlar hurmetler.

RE: kangal dedikleri bumu))) - sonar38 - 22-11-2010

(22-11-2010, Saat:04:30)goyathlay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kopeklere baktım ben sonar bey.melezleme konusunda haklısınız.malaklı da kangal da ayrı ayrı guzeller ve iki ırka da yazık oluyor.ben zaten oralardaki hepsi saftır demedim.sizinle hemfikirim.
yoruk kopekleri de pek kalmadı.zaten ciftlikte kafeste yetisen hayvan dogal olarak fizyolojik degisim gecirir.dogasına aykırı yasadıkları icin.1990 larda gordugum kangalları artık goremiyorum.bizim oralarda yoruk ve akbas da pek kalmadı.olanlar da kırma.fakat kanımca bahsini ettigim ciftliklerde safkanlar da var.selamlar hurmetler.

kardeş a.s öncelikle çok teşekkür ederim.haklısın vardır ama ne kadar safdır?kaçtane vardır vitrin olarak bir iki tane mi var acaba?en önemlisi şahsen ben 1 tane bile melez olsa içimde şüphe olur ve kesinlikle almam.malaklımızda gerçekden süper hayvan neden onu da katlediyoruz şekilsiz bişekil köpekler çıkıyor sonra.buraya benim 1985 lerde beslediğimiz kangalın özelliklerini ve 1960 lardan yurtdışına çıkmaya başlayan kangallardan bir tanesinin fotosunu ekledim ki insanlarımız kandırılmasın artık daha fazla.

RE: kangal dedikleri bumu))) - mimkemal - 22-11-2010

(21-11-2010, Saat:05:16)burakgediz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-11-2010, Saat:01:13)mimkemal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiçbiri saf değil. Köylünün eniklerini 150 tl karşılığı alır 1500 e satar , enikleri sorsan kendi üretimidir. Hele Türkiye'nin gururu dediği köpek tam bir komedi Smile

Nereden biliyorsun arkadaşım hepsinin kırma olduğunu. Madımak'ın sahibinin nette resimlerini sergilemediği saf kanlar var belki elinde. Onları gördün mü?
Kulaktan dolma bilgilerle burda o kurumu eleştirmek olmaz. Köylünün eniklerini 150 tl. ye alırken sen yanında mıydın? Ya da 1500 tl. ye satarken yanında mıydın?

Edit ! Yorumumu özel istek üzerine siliyorum özelden gerekli yanıtı vericem.

RE: kangal dedikleri bumu))) - MUSTAFAEMİN - 29-11-2010

KARDEŞ BOYUDA BİRAZ UZUN OLSA DAHA GÜZEL OLURDU AMA YİNEDE MAŞALLAH...

RE: kangal dedikleri bumu))) - eçüş - 08-12-2010

yapılı ama saf oldugunu sanmıyorum.hem saf olsun olmasın tipi yerinde