Ana Sayfa - TR Kangal Forum
güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: Hayvanlar Alemi (https://www.trkangal.com/forum-hayvanlar-alemi-157.html)
+--- Forum: Güvercinler (https://www.trkangal.com/forum-guvercinler-120.html)
+--- Konu Başlığı: güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... (/konu-guvercinlerde-hastaliklar-koruma-ve-tedavi-7365.html)

Sayfalar: 1 2

güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - serhas - 28-10-2010

arkadaslar kümesinde hastalık olan arkadaslar vs olursa tedavı konusunda bılgı amaçlı yardımcı olurum....çünkü güvercin konusunda bakım ve hastalık önemli bır konudur saygılar....

RE: güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - sağlam - 02-11-2010

slm arkadaşlar güvercinler zayıflıyor ishal dışkıları koyu yeşil nasıl iyleştire bilirim cevabını bekliyorum saygılar

Confused
slmlr güvercinler zayıflıyor dışkıları koyu yeşil ishal ne yapmalıyım saygılar

RE: güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - serhas - 03-11-2010

saglam kardesım öncelikle hosgeldin ve gecmıs olsun,
sımdı ben deneyımlerımden yola cıkarak sana 2 tedavı onerecegım egerkı yakınında kus pazarı varsa yada kus ılacları satan bır yer bulursan hemen CESAMOLIN TOZ ALMANI ÖNERIRIM İSHALE VE KARIN AGRISINA BIREBIRDIR ICINDE 10 PAKET VARDIR SULUKLARINI 2 LITRE DOLDURUP ICINE IYICE KARISTIRIP 1 HAFTA VER GECIKME ÇÜNKÜ İSHAL DAHA COK GENC KUSLARI VURUR VE SONUCU NE YAZIKKI ÖLÜMDÜR,,,MADDI DURUMUN VARSA ŞAYET BIR HAFTA KULLANIM ARDINDAN SUYA YINE VITAMIN KOY BI SONRAKI GUNDE TEMIZ SU KOY...VE DISKILARINI KONTROL ET....BU TEDAVIDEN SONRA ERIMEYE GIRDIYSE KUŞ VE COK ZAYIFLADIYSA HER AN TITREGE GIREBILIR YADA ESERE DÖNÜŞEBILIR BUNUN ICINDE SALMOTAB TABLET KULLANMANI ÖNERIRIM.....HERSEYDEN ÖNEMLISI EGERKI BU TARZ HASTALIKLARLA KARISLASMAK ISTEMIYORSAN ÖNCE AŞILAMASLISIN YENI DOĞAN GUVERCINLERINI VE HASTALIGA KARSI BAGISIKLIKLARINI KUVVETLENDIRIRSIN AŞI OLARAKTA COLOMBOVAC PMW 1 ÖNERIRIM.....TEKRARADAN GECMIS OLSUN
ÇOK SIK OLMAMAK ŞARTIYLADA ARADA BIR PİRİNÇ VERMENI TAVSIYE EDERIM ISHAL ICIN FAYDASINI GORURSUN....

RE: güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - sağlam - 03-11-2010

teşekkürler serhas kardeş ben sivas şarkışladan

RE: güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - serhas - 03-11-2010

bende ıstanbul kocamustafapaşa kardesım memnun oldum....dedıgım gb cesamolın tozu bır an once edın ve ver kuslarına....

RE: güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - zalım38 - 08-08-2011

benim kuşlardada ağzı beyazlıyo gardaş mantarmı peynir hastalığımı ne diyolar onun tedavisi nedir ?

RE: güvercinlerde hastalıklar koruma ve tedavi... - serhas - 19-08-2011

slm zalim38 kardeşim o dediğin şey çiçek hastalığıdır genelde yaz aylarında sıcak havalarda meydana gelir...güvercin ilacı bulabileceğin bıyer varsa hemen gamba mix tablet almalısın 5 gün üst üste yutturdugunda emın olkı faydasını göreceksın,ayırıp tedavı edersen daha ıyı olur cunku aynı suluktan ıctıgı vakıt dıger guvercınlerde bulastırır,olduda gamba mix bulamadın???2.ÖNERİM RONDOZOLE TOZDUR,HERGUN SULUKLARINA 1PAKET BOSALTIRSIN 1 HAFTA KULLANIRSIN BUDA ETKILI BIR ÇÖZÜMDÜR.....SAYGILAR