Ana Sayfa - TR Kangal Forum
Uncuların Karabaş - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Yetişkin Köpekler (https://www.trkangal.com/forum-yetiskin-kopekler-74.html)
+--- Konu Başlığı: Uncuların Karabaş (/konu-uncularin-karabas-256.html)

RE: Uncuların Karabaş - Şapal58 - 30-10-2020

maşallah

RE: Uncuların Karabaş - Alperdrn - 05-12-2020

(17-12-2008, Saat:01:45)banaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hakikatten maçlarına bakınca son zamanlarda gördüğüm en iyi köpeklerden biri.

maçlarina nerden bakıyorsunuz

RE: Uncuların Karabaş - Aras_ordu - 01-02-2021

Arkadaşlar ben yeni üye oldum Mac videolarına ulasamiyorum

RE: Uncuların Karabaş - cenkalpay - 09-02-2021

karabaş'ın döveri iyiydi ama sonu yoktu birde köpek artık tiksinmişti çok üstüne gittiler

RE: Uncuların Karabaş - Duran kardeşler - 18-02-2021

MaşaAllah gönlünce olsun

RE: Uncuların Karabaş - Duran kardeşler - 01-03-2021

MaşaAllah Nevşehir in gururu

RE: Uncuların Karabaş - Atakan Bahtiyar - 21-08-2021

2021'den geliyorum karabaş meydanlarda olduğu zaman köpek boğuşuyla ilgilenmiyordum sonradan ilgilenmeye başlayınca tanıdım karabaşı. İlk defa maçlarını izlemeye başladığımda bir şaşkınlık :Smile  resmen kendinden bariz daha büyük köpeklere takla attıran bağırtan ilginç bir köpek çıktı karşıma. Ama karabaşın bende yarattığı bu şaşkınlık kısa sürdü çünkü daha sonra yenildiği maçları da izledim. Daha sonra özellikle kaybettiği maçlar hakkında yapılan yorumları okuyunca bu köpekten iyice soğumuştum. Abi bir köpek düşün kaybettiği her maça bir bahanesi var. Hadi tüm maç dövdüğü en son yürüyüp gittiği maçlara tepki göstermeni anlarım ama bariz şekilde ses verdiği, çatır çatır diş attığı maçlarda bile kaybetmedi denilen tek köpekti. Karabaş dile gelse ve ''ben kaybettim'' dese dahi ''yok yok karabaş kaybetmedi oda bunu biliyor sadece alçak gönüllülük yapıyor'' diyecek fanatikleri vardı. Ama daha sonra fanatikleri görmezden gelip bu köpeğe tarafsız bakmaya başladım ve ulaştığım sonuç şu;
Karabaşın çenesi çok sağlam. Çene basıncı konusunda yani tuttuğu yerden ses alma konusunda belki de gelmiş geçmiş en iyisi. Tek tutuş konusunda ise bana göre Vurgun ve Afyonlu Araptan sonra 3. gelir. Sadece çenesi değil genel olarak vücut kasları da çok güçlü. Ağırlığı bence 65 kg civarıdır ama gücü 85 kiloluk bir köpeğe denkti. Tabi güçlü çene ve vücut kasları birleşince muazzam döveri olan bir köpek çıkıyordu ortaya. Sadece iyi taraflarına bakarsanız kusursuz bir köpek ama kötü taraflarını görünce büyüsü biraz bozuluyor. 
Kasları çok güçlüdür ama 5 dakikalık bir boğuşun ardından gücü yarıya iner. Çabuk yorulur ve çabuk nefese düşer. Çekeri hiç iyi değildir ne zaman tutulacağını ya da dayak yiyeceğini anlasa diş atar. Diş atmadan tutulursa ses verir. 
Taktiği kısa sürede ses alma ya da pes ettirme üzerine kuruludur 6 dakika boyunca ses alamadığı ya da pes ettiremediği bir köpeğe muhtemelen diş atar. Dayak yiyeceğini ya da rakip köpeğin üstünlüğü ele geçireceğini anlarsa yine diş atar. 
Sonuç olarak gerçekten de kas ve çene gücüyle efsanelerin arasına girmiştir ama ciddi eksikleri de vardır. Gerçekten iyi bir meydancıdır ama bazılarının dediği gibi gelmiş geçmiş en iyisi değildir. Aslında bakarsanız kendi döneminin de en iyisi değildir. Çünkü net yenilgileri vardır. Dövüp dövüp bıraktığı yenilgilerden bahsetmiyorum dayak yiyerek kaybettiği maçlarda olmuştur. Ki karabaşı yenen köpeklerde nağmalup köpekler değildir.