Ana Sayfa - TR Kangal Forum
Tarzan - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Yetişkin Köpekler (https://www.trkangal.com/forum-yetiskin-kopekler-74.html)
+--- Konu Başlığı: Tarzan (/konu-tarzan-222.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: Tarzan - hasbelkader - 07-12-2008

Şimdi askerle köpeğin ne alakası var hic anlamadım..

Tarzan. Sivaslı avukatın köpekleri diye bilinir ve meşhurdur araştırın.. bu it şuan almanyada 10 bin ytl ye satıldı

RE: Tarzan - darbeler_alemi - 10-12-2008

ben nevsehirden bu tarzan la ben mac alacak tım olmadı ama nasıl awrupada

RE: Tarzan - manas - 11-12-2008

(06-12-2008, Saat:11:14)hasbelkader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşler o zaman herşeyi amacına göre yorumlayalım.. Sivas kangalının amacı nedir..

Bence Kesinlikle ve kesinlikle BOĞUŞ değil..

Dağda sürü gütmek ve kurt kovalamak. Efsane kavramını değerlendireceksek bu formda değerlendirmemiz daha mantıklı olur.

Boğuş icin değerlendireceksek nice pitbula malaka yada mastiffe boğulan kangal vardır..

Sadece iyi boğuşuyor diye bir it yücelmez yollayın bakalım arabı, corcu. güdüğü. vs vs vs sürü güdecekmi kurt kovalayacakmı. ve en önemlisi kurda cökebilecekmi?

Sen yenisin galiba dostum. Sevdiğiniz köpekleri yüceltirken sevmediklerinize yada bilmediklerinize çamur atmayın olurmu. Vesaireleri bilmem ama Güdük te soyuda corc ta çok güzel çoban köpekliği yaparlardı. Kurda çökerlermi demişinya. Haybeden değil cidden çökerlerdi. Ama değerli köpeklerdi. Sürü peşinde gezdirilmeyecek kadar değerli köpeklerdi. Bir başka köpeği methederken tanımadığınız köpeklere çamur atmayın. Elinize bulabilirseniz bir GÜDÜK yada CORC soylu köpek alın. Bir miktard koun. Çıkın araziye. Arazide bakın köpeklere. sonradan burda yazın. Bu işler klavye arkasında sallamaya benzemez.

RE: Tarzan - hasbelkader - 11-12-2008

MANAS notunu gülerek okudum kardeş. ilk once benim notumu okurken ne demek istediğimi anlayarak okuyun lütfen ben corcu yada güdüğü kötülemiyorum. yorumun tamamen varsayımlara dayalı gittiler yada kurda cöktüler demiyorsun! giderlerdi cökerlerdi diyorsun...

"Sürü peşinde gezdirilmeyecek kadar güzel köpekler di" Bu cümlenide esefle karşıladığımı söyleyeyim. Bana söylermisin Kangal,akbaş,malak, bu köpek cinslerinin neye hizmet ettiğini söylermisin bana.???

RE: Tarzan - manas - 13-12-2008

(11-12-2008, Saat:07:57)hasbelkader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MANAS notunu gülerek okudum kardeş. ilk once benim notumu okurken ne demek istediğimi anlayarak okuyun lütfen ben corcu yada güdüğü kötülemiyorum. yorumun tamamen varsayımlara dayalı gittiler yada kurda cöktüler demiyorsun! giderlerdi cökerlerdi diyorsun...

"Sürü peşinde gezdirilmeyecek kadar güzel köpekler di" Bu cümlenide esefle karşıladığımı söyleyeyim. Bana söylermisin Kangal,akbaş,malak, bu köpek cinslerinin neye hizmet ettiğini söylermisin bana.???

hasbelkader;

Yukarıda ki kendi yazınıda benimkinide iyi oku. Sen güdük yada Corc sürü güdecekmi kurda çökecekmi demişn.
Bende evet o her iki köpekte ve güdük ün tüm soyuda kurda çöker demişim. bunun neresi yorum yada tahmin. kardeş bilmiyorsan anlatayım. her iki köpeğinde soyunu ve kendilerini iyi tanırım. özellikle güdükleri iyi bilirim. Güdük haybeden kurda çöktü diye yalan söylenmeye ihtiyacı olmayan bir köpektir. İcraatını binlerce kişnin gözü önünde yapar.

Anladın sen

RE: Tarzan - Saldiray - 13-12-2008

hasbelkader kardeş, manas adlı üyemiz nevşehirden güdük ve zihni soylarının en iyilerini elinde tutmayı başarmış saygı duyduğum profesyonel bir üretici abimizdir. Geçen seneki bana göndermiş olduğu yawrulardan da birebir olarak ben canlı şahidiyim.

Onun sözlerini yabana atmamanı tavsiye ederim.. =)

RE: Tarzan - teksxx - 13-12-2008

bu tarzanın kazandıgı bir mac varmıki efsane olmus olan videosunu seyrettik panzerle yererde sürünüyor yapmayın böle efsane köpeklere ayıp our yoksa tamam cok güzel bir kangal ama efsane olamaz buuu