Ana Sayfa - TR Kangal Forum
''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Genel Konular (https://www.trkangal.com/forum-genel-konular-17.html)
+--- Konu Başlığı: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! (/konu-kangal-degil-turk-karabasi-iddasinin-reddi-2047.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - cimdallı - 26-12-2009

Burdaki rahatsızlık anladığım kadarıyla ırkın sivasın küçük ve şirin ilçesinin ismiyle anılması bu ırka ülkenin her yanında rastlarken sadece sivasın ilçesinin adıyla anılması insanları rahatsız eden

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - sarısaka - 26-12-2009

(26-12-2009, Saat:05:22)cimdallı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burdaki rahatsızlık anladığım kadarıyla ırkın sivasın küçük ilçesinin ismiyle anılması bu ırka ülkenin her yanında rastlarken sadece sivasın ilçesinin adıyla anılması insanları rahatsız eden

sen galiba yazımı okumadan muhalefet yapıyorsun. burdaki kangal kelimesi sivasın ilçesinden değil, köpeklerin kuyruk yapılarından gelir. Kangal demek yuvarlak demektir.Tıpkı kangal sucuk gibi.

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - cimdallı - 26-12-2009

s.a dostum ben onu senin yazına istinaden yazmadım genel olarak yazdım.

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - sarısaka - 27-12-2009

(26-12-2009, Saat:08:32)cimdallı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: s.a dostum ben onu senin yazına istinaden yazmadım genel olarak yazdım.

a.s. kardeşim seviyeli tartışman için teşekkürler. ama senin iddan zaten yıllardır konuşulan bir konu. benim cevabım ise o iddalara yanıt olarak bilim adamlarının ortaya koyduğu gerçekler.

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - boguscu - 20-03-2011

birde şimdi sucuk mucuk meselesi ortaya çıktı ya ne sucuğu yaa her karabaşın kuyruğu sanki kıvrıkmış gibi valla bence o köpekler sivasın karabaşıdır aksarayın karabaşıda yine ayrıdır birde şöyle bi durum var bu aksaray karabaşlarıda bu eski sivasın cinsleridir hepsi o yöreye kaymıştır şimdi sivasta eskisi kadar iyi cins azalmıştır herkez her gördüğüne kangal diyor ne kangalı yaa eğer o özellikleri taşıyorsa hani o herkesin söylediği ozaman heryerde full kangal dolu tekrar söylüyorum o kangal diye tabir edilen (sivas karabaşı) şimdi bu aksaray bölgesindeki malaklı diye tabir edilen cinslerdir sivaslı arkadaşlar sattı sattı şimdi iyi damarlar ellerinde azaldı benim tercihimde zaten bu aksaraydaki olan cinslerdir kafa yapısıyla iriliyle deri yapısıyla saygılar

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - KOÇOĞLU - 21-03-2011

konu çok güzel bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler kangalın sivas a has bişey olmadığını benimsemek gerçekten şart kangal türkçemizde halka şeklinde olan herşeye denir kuyruklarının bu şekilde olmasından bu isim ile telefuz etmiş dedelerimiz ( şimdi bazı densizler çıkıp kangal otu var çöpü var falan deme gafletinde bulunur türkçeizde eş anlamlı kelime çok)

boguscu arkadaşım saçmalamışsın malaklı ile kangal ın hiç bi bağı yok uydurduğun elementi yedirmeye çalışma.

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - samet06 - 26-03-2011

şimdide aksaray karabaşı sivas karabaşımı çıkdı. köpek köpekdir hepside birdir sadece krizler bu katagoriye girmez