Ana Sayfa - TR Kangal Forum
''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Genel Konular (https://www.trkangal.com/forum-genel-konular-17.html)
+--- Konu Başlığı: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! (/konu-kangal-degil-turk-karabasi-iddasinin-reddi-2047.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - sarısaka - 05-09-2009

(04-09-2009, Saat:07:35)BAROŞ43 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Küçük bi konuda yanlışın var usta köpeğin süt dişleri 6 aydan sonra dökülmez 3.5 -4 aylıkken dökülür 6 aya kalmaz

ben o rakamı üst sınır olarak yazdım kardeşim. bazı köpekler genetik özelliklerinden dolayı gelişimini geç tamamlıyorlar. en fazla 6 ay anlamında yani.

(04-09-2009, Saat:07:29)zeybek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aslında herşey sevgili Doğan Kartay hocanın 'Türk Çoban Köpeği; KANGAL' kitabına yazıyo...
en kısa zamanda o kitaptaki ayrıntılı bilgileri siznle paylaşıcam...

tabi. o çalışma çok değerli bir kaynak aslında. o kitabın metinleririnin orjinalleri yani kitap olmadan önceki nüshaları bodrumda Mehmet Emin usta da var. kitaba girmeyen sayfa sayısı daha fazla.kısmetse bu tarz bir çalışmayı bende yapacağım.

(04-09-2009, Saat:09:35)DarkLord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kangal'in gecmisine bakin, Orta asyadan kavimler halinde Anadoluya goc etmis Turk topluluklari ile beraber gelen, Sivas dolaylarinda yerlesip yurt edinen kavimler sayesinde gunumuze kadar Sivas Kangali olarak dunyaya nam salmis kopeklerdir.

Zamanla Osmanli Saraylarina kadar gitmis Padisahlarin goz bebegi olmus varliklardir.

köpeklerin saflıklarının korunmasında Sivas halkının katkısı inkar edilemez. Bugün bile elimizde ki safkanlara denizli sivas ve maraş halkı sayasinde sahibiz unutmayalım.

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - zeybek - 05-09-2009

evet... özellikle bizim denizli yöresinin azımsanmayacak derecede katkısı olduğu bi gerçek...

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - sarısaka - 24-12-2009

bu yazıyı herke okusun lütfen

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - mimkemal - 24-12-2009

Ercüment abi, srbt abi facebookta bi video paylaşmış 2 kangal anne baba 2 dişi enik atıyo birisi boz renk Kangal biriside simsiyah bir Kangal. Bu siyah enik kırmalığın bir göstergesimi yoksa siyah renk Kangallarda olabilirmi ? ( Köpeklerin vücut özellikleri hatasız )

RE: ''Kangal Değil Türk Karabaşı'' İddasının Reddi!!! - 1983pehlivan - 24-12-2009

selamlar güzel konu acmışsınız bende kendi açımdan konuyu yorumlayayım ben bu köpekleri karabaş olarak tanıdım bizim orada bu itlere karabaş derler o yüzden kangal kelimesi bende sanki sonradan konmuş gibi bir algılama yaratıyo aslında farklı yörelerde aynı cinse farklı isimler konulması garip bir durum değil fci falan ırkın sadece bir adı olacak die bir kural koymamış yani iki isimlede adlandırılabileceğine inanıyorum