Ana Sayfa - TR Kangal Forum
Sormak Istediniz Sorular - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Veteriner Köpek Hastalıkları (https://www.trkangal.com/forum-veteriner-kopek-hastaliklari-147.html)
+--- Konu Başlığı: Sormak Istediniz Sorular (/konu-sormak-istediniz-sorular-16231.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: Sormak Istediniz Sorular - vedattt - 15-11-2012

5 AYLIK kangalım çok hırslı yemek et verildinmi arka ayakları ve kuyrugu sankı duşman gibi saldırıp duruyo kendine hırlıyo kemiklı et verince sabaha kadar hırlayıp duruyo neden ne yapabilirim

RE: Sormak Istediniz Sorular - kaasım - 18-11-2012

10aylık bir kangalım var sert ve heybetli bir hayvan bunu idmanlamak istiyorum nasıl hazırlamamı önerirsiniz yemesinden spruna saolun

RE: Sormak Istediniz Sorular - saltanat - 01-12-2012

2 yasindaki kangalimin kulagi son 3 ayda 3 sefer iltihap (mantar) yapti
damla ile geciyor ama bir sure( 2-3 hafta ) sonra tekrar geliyor . Yedigi birseydenmi kaynaklaniyor ?
damla ile geciyor ama bir sure( 2-3 hafta ) sonra tekrar geliyor . Yedigi birseydenmi kaynaklaniyor ?

RE: Sormak Istediniz Sorular - enke - 02-12-2012

[quote='saltanat' pid='349367' dateline='1354326112']

Hangi ilacı kullanıyorsunuz birde mantarın geçtiğinden tam emin olmadan ilacı kesmekde hastalıgın nüks etmesine neden olur.besleme olarak hayvanınıza ne veriyorsunuz.hangi sıklıkta hayvanınızı yıkıyorsunuz.Besleme genellikle deride bir takım reaxsiyonlara sabeb olur.

RE: Sormak Istediniz Sorular - saltanat - 02-12-2012

(02-12-2012, Saat:04:18)enke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='saltanat' pid='349367' dateline='1354326112']

Hangi ilacı kullanıyorsunuz birde mantarın geçtiğinden tam emin olmadan ilacı kesmekde hastalıgın nüks etmesine neden olur.besleme olarak hayvanınıza ne veriyorsunuz.hangi sıklıkta hayvanınızı yıkıyorsunuz.Besleme genellikle deride bir takım reaxsiyonlara sabeb olur.
kulagi icin Zymox (Otic Enzymatic Solutions with cortizone ) isimli bir i damla kullaniyorum yaklasik 10 gunde tamamen geciriyor ama 2-3 hafta sonra yine basliyor yada yedigi birsey alerji yaptigindan tekrarliyor
kopegimi hazir kuru mama veriyorum kuru mamayi konserve kuzu, tavuk ve hindi eti ile karistiriip veriyorum . Bunun yani sira yemegine balik yagi ve kemik tozuda karistiriyorum .haftada 3-4 gun ek olarak harslanmis dana kemigi veriyorum . bunlar surekli yedikleri seyler ama bazen yanina giderken elim bos gitmiyeyim diye sosis bazen peynir veriyorum ama cok SIK DEGIL ayda biriki peynir ile mantar olabilirmi? bir simdi yien ilac uyguluyorum bir daha tekrarlar ise vete gitmek en iyisi
benzer durumda kalan arkadaslar oldumu acaba

RE: Sormak Istediniz Sorular - enke - 03-12-2012

Köpeginizi mümkün oldugu kadar az yıkayınız kulagındaki soruna gelince bence öncelikle size en yakın veteriner hekime gidip kulagının içine bir baktırın belki sizin göremediğiniz bir ot çöp vb birşey kaçmış olabilir. onu oradan almadan ne tür tedavi uygularsanız uygulayın hastalık tablosu nüks edecektir. Eger kulagında her hangi bir şey yok ise size önerecegim en güzel ilaç KANAURAL dır.

RE: Sormak Istediniz Sorular - ekinci07 - 03-12-2012

köpek güreşte yara aldıktan sonra sadece antibiyotik kullanmak yeterlimidir. başka ilaç veya müdahaleye gerek var mıdır. birde deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında en iyi antibiyotik hangisidir. bazı antibiyotikler hiç fayda etmiyor boşuna zaman geçiyor daha da kötüye gidiyor yaralar.