Ana Sayfa - TR Kangal Forum
Sormak Istediniz Sorular - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Veteriner Köpek Hastalıkları (https://www.trkangal.com/forum-veteriner-kopek-hastaliklari-147.html)
+--- Konu Başlığı: Sormak Istediniz Sorular (/konu-sormak-istediniz-sorular-16231.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: Sormak Istediniz Sorular - stalin - 04-11-2015

sa iyi günler benim 27 aylık bir kangal köpegim var ve 7 aylıktan başlamıştı tüy dökmeye halen devam ediyon dış görünüş olarak tüy yapısında hiç bir rahatsızlık gözükmüyor herkesin dedigi gibi beslenme ve mevsimsel diyen arkadaşlarım olacaktır ama onlarla hiç alaksı yok hepsini denedim besin olarak mevsimsel olarakta belli bir mevsimde tüy döker sonra normal haline döner ama benim köpegim sürekli döküyor kimi zaman azalıyor ama hiç bitmiyor yani kalsiyum eksikligi yada protein eksikligi fln olsa ilçalarını düzenli olarak veriyorum

RE: Sormak Istediniz Sorular - ahmetdogan - 07-11-2015

26 aylik kopegim on ayaklarindan surekli topalliyor patileri catlayip yirtiliyor neden acacba

RE: Sormak Istediniz Sorular - nevşehirr aslanı - 17-11-2015

İki aylık Eniğe hangi mama daha yararlı yal yeterli olurmu ilginiz için şimdiden teşekkürler

RE: Sormak Istediniz Sorular - h.fatos_t - 28-11-2015

Benim 5.5 aylık Kangal'ım var . Bugün sebepsiz topalladı önce sonra sanki ayağına felç gelmiş gibi tek ayağının üstüne basamadı . Ovduk belki kasılmıştır diye . Düzelmedi . Veteriner E götürdük ayağı daha kötü oldu yolda dokundurmuyor . Muayene etti veteriner femur başındaki sinirlerde nekroz oluşmuş dedi . İğne yaptı Banada evde yapmam için verdi. Penisilin kortizon falan . Eve güç bela getirdik . Ağlıyor . Canı çok yanıyor . Yatıyor ayağa kalkamıyor . Başına böyle Bi olay gelen varsa paylaşsın benle. Evladım gibi seviyorum . Yürüyemeyecek diye korkuyorum .

RE: Sormak Istediniz Sorular - sadomi - 01-12-2015

(28-11-2015, Saat:11:07)h.fatos_t Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim 5.5 aylık Kangal'ım var . Bugün sebepsiz topalladı önce sonra sanki ayağına felç gelmiş gibi tek ayağının üstüne basamadı . Ovduk belki kasılmıştır diye . Düzelmedi . Veteriner E götürdük ayağı daha kötü oldu yolda dokundurmuyor . Muayene etti veteriner femur başındaki sinirlerde nekroz oluşmuş dedi . İğne yaptı Banada evde yapmam için verdi. Penisilin kortizon falan . Eve güç bela getirdik . Ağlıyor . Canı çok yanıyor . Yatıyor ayağa kalkamıyor . Başına böyle Bi olay gelen varsa paylaşsın benle. Evladım gibi seviyorum . Yürüyemeyecek diye korkuyorum .

Geçmiş olsun arkadaşım.Benim başıma da benzer durum geldi ama böyle bir teşhis konmamıştı.
Köpeğimi gezdirirken durduk yere ciyaklayıp olduğu yerde kalıyordu, hatta sonra bana küsüyordu vs vs...
Bayağı uğraştırmıştı beni.Tam geçiyor derken bir daha 1-2 ay böyle sürdü.Tabi ben de veterinere götürdüm, hatta bir değil bir kaç veterinere.Filmleri çekildi, muayene oldu...Kimse hiçbir şey bulamadı.
Bir süre gezdirmeyi bıraktım, kendiliğinden geçti gitti.
Durumunu anlıyorum, çok can sıkıcı bir olay.Ama bu kadar endişe edilecek bir durum olduğunu sanmıyorum.İnşallah dediğin gibi değildir.
Muayeneden bahsetmişsin, film falan çekildi mi?
Film olmadan hem tedavi biçimi hem de hastalığın seyri hakkında pek bir bilgi sahibi olamayabilirler.
Büyük ırk köpeklerde eklem başını besleyen damarlar küçük ırk köpeklere göre daha farklı ve yoğun, bu bakımdan büyük ırk köpeklerde görülme olasılığı daha düşük.
Eğer dediğin gibi ise sıkıntılı bir durum var.Ama sen yine de panik yapma;
1-Çünkü bu hastalık büyük ırklarda pek görülmüyor
2-Ayrıca bir günde şiddetli bir ağrı yerine gittikçe artan ağrı ve sonra topallama olması gerekiyor.
Şimdilik vet.hekimin de söylemiştir, köpeğini dinlendir, üzerine pek bastırtma.Ağrı kesiciler köpeğin midesine dokunabilir, ama iyi gelir,dikkatli bir şekilde kullanmalısın.

En iyisi tam donanımlı bir veteriner fakültesine veya kliniğe gitmen.Erken teşhis ve tedavi önemli.
Çok çok geçmiş olsun, ama umuyorum ki dediğin hastalık falan yoktur, sadece incinmiştir.

RE: Sormak Istediniz Sorular - Reis-50 - 03-12-2015

20 aylık köpeğim var dişleri biraz sağlam değil gibi geçen bi maçta üstünden çizgi gibi kırıldı biraz güçlendirmek için bi yöntem varmı

RE: Sormak Istediniz Sorular - wearyfeat - 08-12-2015

(03-12-2015, Saat:12:57)Reis-50 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 20 aylık köpeğim var dişleri biraz sağlam değil gibi geçen bi maçta üstünden çizgi gibi kırıldı biraz güçlendirmek için bi yöntem varmı

köpeğinin vitamin eksiği var.d vitamini.süt desteği lazım.krılan dişte daha düzelmez haberin olsun.