Ana Sayfa - TR Kangal Forum
Sormak Istediniz Sorular - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Veteriner Köpek Hastalıkları (https://www.trkangal.com/forum-veteriner-kopek-hastaliklari-147.html)
+--- Konu Başlığı: Sormak Istediniz Sorular (/konu-sormak-istediniz-sorular-16231.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: Sormak Istediniz Sorular - yörük16 - 31-01-2015

45 günlük bir eniğim var eniğin ön ayakları devamlı sanki üşüyormuş gibi titriyo göğsü birazda geniş olduğundan sanki bulldog gibi bileklerden dışa basıyor bunun sebebi ne olabilir nasıl tedavi edebilirim,( Marketten aldığın süte yarı yarıya su karıştırıp ekmekle birlikte veriyorum köpeği o şekilde sabah akşam besliyorum )

RE: Sormak Istediniz Sorular - haydarıkerrar - 10-02-2015

dişi köpeğim yaşına yeni girdi..kızan olmasını istemiyorum 2 yaşına kadar..kızana gelmemesi için bir ilaç iğne varmı..ne tafsiye edersiniz..

RE: Sormak Istediniz Sorular - wearyfeat - 11-02-2015

(31-01-2015, Saat:06:03)yörük16 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 45 günlük bir eniğim var eniğin ön ayakları devamlı sanki üşüyormuş gibi titriyo göğsü birazda geniş olduğundan sanki bulldog gibi bileklerden dışa basıyor bunun sebebi ne olabilir nasıl tedavi edebilirim,( Marketten aldığın süte yarı yarıya su karıştırıp ekmekle birlikte veriyorum köpeği o şekilde sabah akşam besliyorum )

Kardeş marketten aldığın süt zaten şu gibi.suyu çok katmissin.boşver suyu.yada açık süt al.hazır sütten fayda gelmez.içine yumurta kır ekmekte fazla kullanma şu an için.d3 vitamini ve fosfor eksik etme.yuvasinida kuş yuvası gibi kenarları yüksek ortası çukur şekilde yap.bulabiliyorsan koyun yununden yap yuvasının tabanını
(10-02-2015, Saat:11:09)haydarıkerrar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dişi köpeğim yaşına yeni girdi..kızan olmasını istemiyorum 2 yaşına kadar..kızana gelmemesi için bir ilaç iğne varmı..ne tafsiye edersiniz..

Çevresinde ciftlesebilecegi bi erkek yoksa bişey yapmama gerek yok.2 hafta sonra geçer.Ama durmadan taze ler.veterinerden ışte iğne var provet marka onu al dozajı belli ona göre kalçadan ete vur
(28-12-2014, Saat:07:48)uşaklıkeleş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: köpeklerimde ishal başladı nedendir acaba_??
sularını aldım önlerinden bi yararı olurmu

Kardeş köpek suyu çok sever.alma önünden suyunu.yak yapıyorsam biraz daha kepek kat.kepek çok yarayislidir ve bağırsak sistemini düzene sokar
(27-10-2014, Saat:11:42)DeliGaddar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kopegim cok istahli. Ne kadar verirsen o kadar yiyor. Surekli mama torbasina gitmek istiyor. 3 aylik kopege en fazla kac gram hazir mama verilmesi lazim. Obez olucak diye korkuyorum. Ac kalmasinida istemiyorum. Birde kabinda iyi su varken camurlu sulari icmek istiyor disardaki.

Öncelikle ishal köpek kilo almaz zaten.tersine zayiflar.yediği yaramaz.prazit tedavi uygula.hepatit olmuş olabilir.hepatit ishal yapar.suyunu eksik etme.serbest dolassin.fazla mama verme.çok protein alır proteinde kilo yapar.mama dozajı pakette yazar onu uygula.çok hareketliyse o dozun üstüne çıkabilirsiniz
(27-10-2014, Saat:07:03)rue Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 20 aylık köpeğimin ön ayağında eğilme başladı bunun için neyapmalıyım

20 aylık kopekte bu sadece bir hastalıktır.fosfor fazlalığından olabilir.vitamin veriyor san kontrollü ver
(02-06-2014, Saat:01:38)mehmet küçük Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim beş aylık kangal köpegim var bunun önpatilerinde basdıgı zaman kırık gibi çok fazla bükülme var neyapmam gerekir....

Bağlıysa serbest bırak kardeş.durmadan yedirme.fosfor vitamini vur.3 gün pes peşe 2.5 doz vur.bir ay sonra tekrarla.Ama bunun başlıca tedavisi serbest dolasmasidir.

RE: Sormak Istediniz Sorular - ersan_by - 04-03-2015

ACİL YARDIM

25 aylık bı köpegım var hıc bı sey yemıyor gun gectıkce zayıflıyor ve cok cabuk yoruluyor 100 metre yurumeden nefesı kesılıyor resmen yattıgı yerden zor kalkıyor lutfen bırı bı yol göstersın

Yardım edermisiniz. - Doqan41 - 16-03-2015

Arkadaşlar Selamunaleyküm 2 aydır kullanmadığım ilaç fosfor vitamin kalsiyum kalmadı sağ ön ayagında yamulma var yürüdüğü zaman topallıyor fazla üstüne basamıyor koşma taraftarı değil 10 dakika yürüyelim oturuyor hemen ayagı agrıyor belliki bi türlü anlamadım veterinerin verdiği ilaçların hepsini kullandım daha önce başına gelen arkadaşlar varmı veya yardımcı olabilecek.

Arkadaşlar Selamunaleyküm 2 aydır kullanmadığım ilaç fosfor vitamin kalsiyum kalmadı sağ ön ayagında yamulma var yürüdüğü zaman topallıyor fazla üstüne basamıyor koşma taraftarı değil 10 dakika yürüyelim oturuyor hemen ayagı agrıyor belliki bi türlü anlamadım veterinerin verdiği ilaçların hepsini kullandım daha önce başına gelen arkadaşlar varmı veya yardımcı olabilecek.

RE: Sormak Istediniz Sorular - wearyfeat - 16-03-2015

Yamulma bilekten arkaya dogru mu

RE: Sormak Istediniz Sorular - tuğrul karakoyun - 21-04-2015

(25-03-2012, Saat:01:20)veteriner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gözünün neresinde tam olarak gözün kenarında ise harder bez hiperplazisi olabilir bu durum kendiliginden gecebilir de operasyon gerektirebilir de.bir resmini koyabilirseniz yönlendirebilirim.