Ana Sayfa - TR Kangal Forum
5 aylık Tomy - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Sizin Köpekleriniz (https://www.trkangal.com/forum-sizin-kopekleriniz-73.html)
+--- Konu Başlığı: 5 aylık Tomy (/konu-5-aylik-tomy-780.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: 5 aylık Tomy - 3rm - 08-06-2009

dostum haklısın ben rednose alıcaktım ailem onay vermediği için kangal aldım.fazla büyümesin diye gezdirmiorum uzun ve geniş bir köpek..normal olsun yeterli benm için Big Grin

RE: 5 aylık Tomy - efe210808 - 08-06-2009

sen yakında bu iti atarsın bi kenara yaz. herkes canlı besleyemez sorumluluk ister. gezdirsende büyür gezdirmesende olacagı yere varır arkadasım sen bu iti arada gezdir ona kaval kemigi al kaynat iligini yedir, yumurta ver, yogurt ver, kuzu pirzola kemigi ver vs vs. kuru ekmegi sokaktada bulur yazık etme hayvana

RE: 5 aylık Tomy - turks55 - 08-06-2009

(08-06-2009, Saat:02:07)3rm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dostum haklısın ben rednose alıcaktım ailem onay vermediği için kangal aldım.fazla büyümesin diye gezdirmiorum uzun ve geniş bir köpek..normal olsun yeterli benm için Big Grin

cok yazık ! gunaha gırdıgını bılıodursun herhalde ..inş. o it okuz gıbı olr ..cıdago 90 olurda apışır kalırsın..gezdırmessende buyur ..sadece hantal olur !

RE: 5 aylık Tomy - 3rm - 09-06-2009

dostum kemik kaynatıp bol ekmekle veriorum..hazır çorba yapıp veriorum..yoğurt fazla yemiyor bi ara çok verdim bıktı artık..yumurtayı nasıl vericem onu anlatırmısnız ? çiğ mi pişik mi ?

RE: 5 aylık Tomy - tr-kangal - 09-06-2009

kırma dien arkadaşlar neye göre kırma diyolar acaba, kırma vs değil bence güzel bir kangal maşallah,
köpeğini günde en az 2 kez gezdir kardeşim sabah ve akşam saattlerinde, özelikle sabah serin saatlerde ve akşam serin saatlerde gezdirirsen iyi olur, ve bol bol yedir şuan yeme zamanı gelişim zamanı şimdi ne yerse onun cavabını verir sana ilerde.....

RE: 5 aylık Tomy - efe210808 - 09-06-2009

enigin güzel masllah sadece biraz bakımsız kalmıs onu güzel beslersen olması gerektigi gibi görünür.
kuzu kaburga kemigi bulursan cok güzel yer (tavuk kemigine dikkat et boyun haricinde vermemeye özen göster) ama kaynattıgın iri kemikleri yiyemez iliklerini ayır yedir, suyunuda yal için kullan.
'bongalit, kepek, arpa unu' bunlardan hangisini bulursan al kemik suyuna kat bi miktar tuz ilave et bal kıvamına gelene kadar kaynat. sonra içine ½cay bardagı süt, bulabilirsen tavuk boynu yada sakatat türü ilave edebilirsin. yumurtayı kayısı kıvamında kaynat kabuklarıyla ez haftada 2kez 1er yumurta ideal dir ayrıca sık sık sabahları lor peynir verebilirsin.
yogurt kıvamı koyu geldigi için bıkkınlık verebilir hafif sulandır ayran seklinde tuzsuz ver hayır diyecegini sanmam.
aslında benim sana tavsiyem orta kalite ve üzerindeki kuru mamalardan kullan imkanın varsa

RE: 5 aylık Tomy - turks55 - 09-06-2009

yumurtayı cıg ver .. sut verme ..kemik suyuna ekmek doğra yada yal yapp , oda olmadı mama al , arada tavuk boynu ver ama fazla verme tuy doker , arada ıtı gezdırmelısın , ıti çımenlere gotur ot yesın , bası agrıorsa cok eı gelır , o ot onu kusturacaktr ve rahatlayacktır it ..aklında olsunn ..