Ana Sayfa - TR Kangal Forum
Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - Baskı Önizleme

+- Ana Sayfa - TR Kangal Forum (https://www.trkangal.com)
+-- Forum: KANGAL - Forum (https://www.trkangal.com/forum-kangal-forum-6.html)
+--- Forum: Serbest Kürsü (https://www.trkangal.com/forum-serbest-kursu-16.html)
+--- Konu Başlığı: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? (/konu-satilan-yetiskin-kopek-yeni-sahibine-nasil-alisir-alisir-mi-582.html)

Sayfalar: 1 2 3

RE: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - savaş Cenk - 04-02-2009

Bence sana alışır ama eski sahibini kesinlikle unutmaz. Bunlar bu kadar asil hayvanlar. ben yaklaşık 4 yıl sonra gördüğüm bir köpeğim davarda saldırarak yanıma kadar geldi ama baktıki benim sanki utanır gibi bir hale girdi. önce başını yere eğdi yere yatar gibi yaptı sonra yanıma gelip üstüme atladı yüzümü gözümü yalamaya başladı o kadar duygulanmıştımki verdiğim arkadaşım çok değerli bir insan ve köpeklere son derece iyi bakan biri olmasa tekrar alır gelirdim herhalde.

RE: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - DarkLord - 04-02-2009

Yetiskin bir kopegin yeni sahibine alismasi illaki bir muddet zaman alir. Biz insanlarda yillarca ikamet ettigimiz yerden baska bir yere tasindigimiz anda zaman icinde alisabiliyorsak, onlarda'da bu boyledir.

Burda ônemli olan Kopege eski sahibini aratmamaktir. Yani gerek beslenme, gerek $evkat, gerekse sevgi yonunden kopegi doyurmak gerekir.

Bahce'de bagli olan bir nevi bekci kopegi isede, o evde yasiyan insanlari taniyip kimin ne oldugunu cozdugu zaman, havliyacagi kisiyi ve koruyacagi kisi hakkinda kararini verir. ,)

Tabi bunlar her kopekte boyle olmaz, bu dediklerim benim kendi kopeklerimde basima gelen bir kac ornektir.

Bu kopek dovus kopegi ise, yeni sahibine tam anlamiyla alisip aralarinda bir duygusal bag kurdu ise, performansi tekrar yukselip eski haline gelir. ,)

RE: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - DaNGeRoUS - 23-03-2009

bazı kopekler vardır kı el değiştirsede yenı sahıbınde randıman alamıyorsun herseyı 4*4 luk olsa bilde bogusmadımı bogusmuor ben bunu bılır bunu sölerim...

RE: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - beydağlı - 26-03-2009

valla yetişkin oldumu zor alışıyor

RE: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - botti - 26-03-2009

Bence hersey ilgi,sefkat ve sevgi,tabi bolcada sabir.
eyer sahibinin sabri yoksa randiman alamaz,eyer köpegin dilinden de anlamiyorsa bosuna ugrasip durur.köpek deyip geciyoruz amma onlar bizi bizim onlari anladigimizdan daha cok anliyorlar.ikibucuk yasinda bir aksaray kirmasi almistim zebella gibi,hem yemek konusunda kiskanc kimseyi yaklastirmiyor hemde sahibini takmiyordu.üc ay sabir ve uzun ugras sonrasinda elimden etli kemik yer oldu.bana bir büyügüm "iti sevdigini belli et,sefkat ve merhamet göster,ama ite it gibi davran"derdi.
dogruluk payi varmis,ama ne yazikki o köpek bize öylesine alistiki buseferde kimseyi ne eve sokar nede sokakta milleti yanimizdan gecirtirdi.
birde benim düsüncem köpegi ac birakmican,ac birakirsanda bisey ögretmek icin birakacan ve ödüllendirecen.ama bunlar benim kit kanaat bilip yaptiklarim.

RE: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - chicokangal - 14-07-2012

zamanla alisir.

RE: Satılan yetişkin köpek yeni sahibine nasıl alışır? Alışır mı? - chicokangal - 15-07-2012

sahibi gorghahsa hayatta alismaz.