Ana Sayfa - Kangal Forum

Tam Versiyon: Kızım çok hasta,nacizane fikirlerinize ihtiyacım var dostlar...
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selamlar dostlar;Yaklaşık 3-3,5 hafta evvel köpeğimde halsizlik,iştahsızlık ve yoğun su tüketme eğilimi ile beraber anal/oral yolla istifra ve ishal başgösterdi.Bir süre köpeğimi gözlemlediğimde klasik istifranın dışında başka birşey daha farkettim.Köpeğim tüylerini kusuyordu.

İçinde bulunduğum şartlar itibariyle başlangıçta Sitraks,Yomesan,Vitabiol ve İmuneks...
Tüy kusmaya başladığını farketmem ile birlikte listemize Malt ekleyerek tedavi sürecini başlattık.

Not: Yaklaşık 2 gün evvel 2 adet Cazitel iç parazit hapı verdim.

Dün itibariyle son geldiğimiz aşamada ise;Dışkı normal kıvama dönmeye başladı.İstifra,ishal ve tüy kusma hali bitti.Halsizlik ve yemek yememe kısmının da normale dönebilmesi açısından zannediyorum ki,biraz daha zamana ihtiyacımız olacak.

Ve işin enteresan kısmı dün ve bugün yaşandı.Dün ona ait balkonu temizleyip dezenfekte ederken yattığı koltuğun minderini kaldırmamla şaşkınlık yaşamam bir oldu.Resimlerde de göreceğiniz üzere neredeyse 25-30 adet beyaz kurtcukla karşılaştım.Muhtemelen orada dinlendiği müddetçe oraya dışkıladı hepsini.

Nihayetinde bulunduğumuz nokta itibariyle sizlerden öğrenmek ve direktiflerinizi beklediğim ilk husus şu;

1.BUNDAN SONRA SÜRECİ NASIL SÜRDÜRMELİYİM?
2.Pazartesi itibariyle dikkat ederek ve emin olabilmek adına iç parazit için ANDAZOL şurup vermeyi düşünüyorum.Enjektörle kaç mlg ve kaç ölçek vermeliyim?
3. Köpeğim iyileştikten sonra iç parazit için ANDAZOL,dış parazit için ise Avromec - Fac (farkındayım deri altı uygulanıyor.Fakat ben bu ilacı sadece dış parazit koruması için kullanmak istiyorum.) kullanmayı düşünüyorum.Bu açıdan bakıldığında sormak istediğim şu;ANDAZOL kaç ayda bir kaç miligram içirilmeli?Avromec - Fac kaç ayda bir kaç miligram damlatılmalı?

Not 1: Şahsi fikir ve deneyimleriniz doğrultusunda iç ve dış parazit için ekonomik önerilerinizi nacizane bekliyorum.

Not 2: Belki kiminiz gülümseyecek,kiminiz ise batıl bulacaksınız fakat belirtmeden geçemeyeceğim.Annem bugün yaklaşık 4 defa nazar duası okudu ve her okuduğunda gözyaşlarını tutamadı ve afedersiniz geğirmekten bir hal oldu.Acaba köpeğimin üzerinde nazarda olabilir mi?Yani bu halsizliğin biraz da sebebi bu olabilir mi?

Şimdiden anlayış ve hassasiyetinizden ötürü çok teşekkür ediyorum.Saygılar.

http://www.imgim.com/2426inciq6421801.jpg
http://www.imgim.com/95incio9734558.jpg