Ana Sayfa - Kangal Forum

Tam Versiyon: Tosa
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: uzw6p.jpg]
Temel Özellikleri
Tosa, dayanıklı ve sağlam bir köpektir. Saldırgan, cesur, bazen tehdit edici, fakat aynı zamanda akıllı, itaatkar, sıkı eğitime uygun. İlk kez köpek alacaklara uygun bir köpek değildir.

Neler Yapar?
Kariyerine savaş köpeği olarak başlamış, daha sonra bekçi köpeği ve muhafızlık yapmıştır. Kavgacı, ama sabırlı bir köpektir. Aile içinde ve insana eşlik eden bir köpek olarak başarılıdır. Yalnız, yabancılara karşı kuşkucu ve saldırgan davranabilir.

Kökeni
1868-1912 yılları arasında Köchi (yerel bir Japon köpek cinsi), Bull Terrier, Bulldog, Büyük Dane ve Saint Bernard'ın çiftleştirilmesiyle geliştirilmiş modern bir cinstir.
MasaALLAH...
Masallah
Çok ama çok sağlam bir köpek ırkı, diğer hayvanlara karşı ise çok acımasız
Fotoğraftaki köpek Tosa değildir. Bu köpek 'Gamedog' diye bilinen 3 köpekten birisidir. Diğerleri ise American Pitbull Terrier ve Bully Kutta'dır, farkları ise Pitbull hafif sıklet, Tosa orta sıklet, Bully Kutta ağır siklettir. Ve zaten bence bir Bully Kutta ile dövüşmeyen hiç bir köpek dünya şampiyonu olamaz.
Japon tosainu dövüşe programlanmış bir köpek cinsidir yavru mevcuttur. Lendi sikletinde kolay kolay rakip durmaz karşısında